• תומר אייזנר

כמו ברוש לבדו..

רובנו כשמגיעים לניו יורק, מכירים את האמפייר, את ה one world, את בניין קרייזלר, את הרוקפלר כמובן, אבל יש עוד בניין אחד בעיר.. אין לא תצפית למעלה, אבל הוא ממש מעניין.. אז אם אתם בסביבה, תעצרו להגיד שלום.


תכירו.. 432 Park Avenue, הבניין השני בגובהו בעיר, והשלישי בארה"ב.. כבוד, לא? הרבה יותר מזה! הוא בניין כל כך מתקדם, ששווה להתעכב לידו..

הוא ממוקם בין ה 56 ל 57, (מפה למטה) סמוך לשדרת Park קשה לפספס אותו, למרות שלא רחוק ממנו בונים שניים דומים.. עדיין . הוא בולט בשטח.


מה הסיפור שלו? להבדיל מכל האחרים בשכונה, הוא בניין מגורים בלבד, רק 125 דירות (אתם לא רוצים לדעת כמה עולה...), מתנשא לגובה של 425 מטר (וחצי..וחצי.. בסדר, לא לצעוק..), 96 קומות אבל מה הקטע??


אריאל זילבר כתב בשיר ברוש :

"..ואני ראיתי ברוש שניצב בתוך שדה מול פני השמש בחמסין, בקרה אל מול פני הסערה.

על צידו נטה הברוש לא נשבר את צמרתו הרכין עד עשב. והנה, מול הים קם הברוש ירוק ורם..."

וזה בדיוק האתגר שאיתו היו צריכים המתכננים להתמודד.. איך בונים בניין כל כך צר מבלי שיתנדנד כברוש ברוחות העזות של ניו יורק?העיפו מבט בבניין.. בכל 12 קומות יש 2 קומות בלי חלונות? חסכו כסף? לא ממש.. בעצם.. אולי כן..אבל בקטע טוב. שתי הקומות האלו, בכל 12 קומות בנויות מהוות תעלות רוח שמאפשרות לרוח לעבור דרך הבניין בלי להזיז אותו. זה הופך את הבניין לאחד היציבים בעיר (ותאמינו לי.. לא כיף להרגיש את נדנודי הרוח בקומות הגבוהות של בניני המשרדים בעיר). ואם כבר עשינו תעלות רוח? לא ננצל את זה לתועלת הבניין? למשל לייצר חשמל? לתפעול עצמי? אז הותקנו גם טורבינות (חלק בחלקים העליונים יותר ובעיקר ביחידת הגג) וכך עומד לו בניין, השני בגובהו בעיר, לא מבקש חשמל מהעירייה, יציב כסלע!אז תזכרו שאם אתם עוברים שם בסביבה.. זה 'הברוש' הכי שווה בעיר.

ואם ממש בא לכם לדעת . - יש 4 דירות למכירה - הכי זול שנמכר בבניין עלה מעל 17 מיליון דולר - אם כבר קניתם, יש מצב שתקבלו את ג'ניפר לופז בתור שכנה בקומה שלכם..
445 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול