• תומר אייזנר

הפארק הכי שווה בעיר (ולא קוראים לו סנטרל פארק)

מודה שאני לא מכיר מישהו שמבקר בעיר, ולא מכניס לתכנון המסלול שלו את הסנטרל פארק. הוא מרשים, רחב ידיים, מלא נקודות חמד,ואפשר להעביר בו שעות רבות, אבל הפארק שאני אישית הכי אוהב, ומוצא את עצמי לפחות פעם בשבוע עובר בא, ועוצר לאיזו שעה לספוג אווירה זה לא הסנטרל, כי אם ה- Bryant Park... לדעתי, הכי שווה בעיר. למה? על כך בפוסט שלפניכם..


אבל נתחיל בעובדות.. הוא נמצא בין רחוב 42 לרחוב 40, בין השדרה ה- 5 ל-6. הוא דיי מחולק לשניים, שחלקו הגובל בשדרה החמישית כולל את הסיפריה הציבורית , וחלקו היותר מעניין (לדעתי) גובל בצד של השדרה ה- 6. הוא משתרע על שטח של כמעט 40 דונם, כאשר מדשאה דיי גדולה מכסה קצת יותר מ- 16 דונם במרכזו (בואו נשים לרגע את הסיפרייה בצד)


להבדיל מפארקים אחרים בעיר, שרובם ככולם בבעלות וניהול של העירייה, כאן אמנם השטח הוא ציבורי, אבל הניהול פרטיף ולדעתי זו אחת הסיבות שהוא כה מושקע, מטופח, ומצליח.


בחודשי הקיץ מתקיימים בו פסטיבלים רבים, אם זה יוגה, או התעמלות אחרת, וכמובן, גולת הכותרת בקיץ זה הסרטים (בחסות נטפליקס). כדאי להגיע מוקדם , כי המקומות הטובות על הדשא נתפסים דיי מהר..


בחורף לעומת זאת, הפארק לובש לבן ו-״כפר החורף״ (Winter Village) נפתח ב- 31 לאוקטובר, ונשאר פתוח עד חדש מרץ. למען האמת, יש לו שני חלקים.. חלק אחד זה שורת החנויות שכוללות מלא מוצרים לכריסטמס, כמו גרביים, כובעים, מתנות ועוד והוא פתוח עד ה- 5 לינואר


והחלק השני שתופס כמעט את כל שטח המדשאה זה משטח החלקה על הקרח. משטח ההחלקה נחשב בעיר לאחד הטובים, והוא דיי עמוס. המחירים אגב, כ- 20 דולר שכירות לסקטים, 6 דולר לרכישת גרביים מתאימים, ואם אתם צריכים משהו להאחז בו בשביל לא ליפול, מתקן כזה יעלה לכם 22 דולר לשעה.

אחד הדברים המעניינים בפארק הוא המזרקה, סביר להניח שאם תעברו לידה, היא לא תמשוך יותר מדי את תשומת הלב שלכם, אבל בשיא חודשי החורף היא קופאת ואז הופכת לאחת האטרקציות היותר יפות שיש בעיר.

ובשאר ימי השנה?? בצד של השדרה ה- 6 בין רחוב ה- 42 לרחוב ה- 41, יש את הסופר החביב עלי בעיר, ה- Wholefoods Market של אמזון.

התמונה מתוך גוגל מפס

פשוט כנסו, הצטיידו לכם בארוחת צהריים מתוך האוכל המוכן שיש לסופר להציע, תפסו לעצמכם שולחן וכיסאות בפארק ופשוט תהנו מזמן איכות עם עצמכם...

רוצים לקרוא עוד? לפארק יש אתר אינטרנט משלו, שם תוכלו למצוא איזה אירוע יש ממש בזמן הקרוב, אולי אפילו עכשיו אם אתם בעיר..

https://bryantpark.org/


ואחרון אחרון חביב.. איך הוא נראה ממש עכשיו?? יש מצלמה שעובדת כל הזמן, שם תוכלו לראות מה המצב כרגע.


לסיכום... אז כבודו של הסנטרל פארק מונח המקומו, אבל כשאני מחפש את החיבור של הירוק, השלווה, אנשי העיר והבנינים מסביב.. בריאט פארק זה המקום בשבילכם.


תהנו!

0 צפיות0 תגובות