• תומר אייזנר

ארוחות בוקר בעיר הגדולה

שואלים אותי לא מעט על ארוחות בוקר. מצד אחד, במרבית המלונות מציעים ארוחות בוקר הן בתשלום נפרד, יקר להחריד , 20-35 דולר לאדם בשביל קצת חביתה, פרוסת לחם עם חמאה וקפה סטנדרטי, מצד שני... משהו צריכים לאכול בבוקר?? אז למי שמחפש ארוחות בוקר מושקעות (וגם יקרות..), הפוסט הזה לא בשבילכם.. כל השאר, מוזמנים להישאר..
אני מאד אוהב לאכול ארוחות בוקר בדיינר אמריקאי. יש משהו מאד אמיתי בדיינרים האלו, שבמרביתם, מאז שהוקמו לפני 40-50 שנה (המקרה הטוב), לא באמת שינו כלום, רק חידשו פה ושם.. אז חדש ונוצץ זה לא, אבל עדיין.. שווה ביקור, אפילו שווה להתמיד במהלך כל השהות שלכם..

סביר להניח שמתחת למלון שלכם, בפינת הרחובות הקרובה אליכם יש דיינר.. הם לא נוצצים, או מרשימים מבחוץ, אבל בפנים זה כבר סיפור אחר. לרב הם כוללים כוכי ישיבה נוחים מאד, שירות מזמין (ואמיתי..), ואוכל סביר, שבהחלט יחזיק אתכם עד הצהריים, אם לא למעלה מכך.


מה כן חשוב לדעת? 1. שבו רחוק מהמטבח ככל הניתן, כי אחרת תלכו מרבית היום עם ריח של טיגון הבייקון עליכם.. 2. איך שתשבו, יגישו לכם מים, ככה זה בכל מקום, וסביר להניח שגם קפה (אמנם פרקולטור אמריקאי, אבל גם אליו מתרגלים..). זה חלק מהארוחה שלכם, זה בסדר. 3. יש להם תפריטים מאד עשירים לרב, החל מ 15 סוגי חביתות (לרב מגיע עם בייקון ותפוחי אדמה, אבל יש גם חביתות ירק סופר בריאות) , דרך פנקייקס, וכלה במוזלי (שווה ועשיר!) וסלט פירות.. דיי סטנדרטי בכל הדיינרים. 4. בדרך כלל בעמוד הראשון של התפריט, יש את הדברים הכללים יותר, סביר ששם תמצאו את מבוקשכם. 5. אין צורך להשאיר טיפ, הוא משולם בקופה. אגב, המלצרית תשאיר לכם מתישהו את החשבון על השולחן, זה לא אומר שאתם צריכים לקום, רק נוהל מקובל. אם בא לכם להזמין עוד משהו... תזמינו, הם יעדכנו את החשבון בהתאם. 6. כל מרכיב בתפריט ניתן לשינוי איך שבא לכם, אז אם אתם רוצים יותר עשוי, פחות עשוי, עם יותר ביצים, בייקון יותר שרוף, כוס זכוכית, סוכר, עם חמאה מרוחה, בלי חמאה.. רק תבקשו.. תקבלו. 7. קפה סטנדרטי הוא במילוי חוזר, כלומר, אם הם יראו שכמעט סיימתם, יציעו לכם עוד קפה.. זה לא עולה לכם יותר, בעצם, רק להגיד תודה. (כנ"ל לגבי מים). 8. תהיו נחמדים. המלצרים עובדים מאד קשה. לא מזיק להתידד איתם מעט, בעיקר אם נחמד לכם, ואתם הופכים את המקום ל"מועדון ארוחת הבוקר" שלכם למשך כל הטיול. 9. החשבון בסוף ייצא לכם כל דבר בין 8-13 דולר, תלוי מה תזמינו.. סביר לגמרי. 10. ביצת עין אומרים Sunny-side-up, לא שום דבר אחר. (הייתי חייב...)🤪


בתמונות.. דיינר הבית שלי מזה כמה שנים, ממוקם בתשיעית ו- 58 ואיך שאני יושב... תמיד השילוש הקדוש הזה של מים עם קרח, כוס מיץ תפוזים טרי, וקפה.. וכן, טעים לי לאללה הקפה הזה. (והאחרון רק להראות שאם תבקשו, גם לאטה או קפוצ'ינו או אספרסו.. יש..)

בוקר טוב ניו יורק!1,019 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול