• תומר אייזנר

אז כמה זה באמת עולה לי?

ניו יורק לא זולה. אין מציאות - עובדה. עדיין, מרבית אלו שנוסעים לתפוח הגדול מופתעים מהעלויות הגבוהות והחשבון הכללי. בפוסט הזה אני אנסה לסייע , ולעזור לכם להבין כמה יעלה לזוג טיול לעיר בגדולה לשבוע ימים ומהו התקציב שעליכם לתכנן על מנת להנות מהטיול. לשם הבדיקה , אקח חופשה בפסח, באפריל הקרוב

לפני שנתחיל, חשוב לציין שמחירי המלונות הם ההוצאה הגבוהה ביותר, והמחירים עשויים לקפוץ בעיקר בשל כנסים או אירועים בעיר ש"שותים" את כל חדרי המלון בעיר והמחיר עולה בהתאם. החדשות הטובות הן.. שאם תזוזו אחורה -קדימה בכמה ימים, ההבדלים יכולים להיות דרמטיים.


פסח - 11.4 עד ה- 18.4 (כך שתגיעו ישר לליל הסדר והילדים כבר בחופש כשאתם ממריאים ואפשר "לאפסן" אותם אצל הסבא-סבתא)טיסות :

לפי אתר SkyScanner, הטיסה הכי זולה שמצאתי תעלה לכם 728 דולר לאדם (כולל כבודה) בטיסה משלובת של אליטליה ודלתא. האמת שעות מצויינות, כי נוחתים בעיר בשתיים בצהריים, וממריאים הביתה בשמונה בערב, ונוחתים... ישר לארוחת ליל הסדר . (בהנחה שהסבא-סבתא לא יזרקו עליכם את הילדים ויברחו לאיזה אי בודד). כלומר, לזוג יוצא לנו 1445 דולר.מלונות: לקחתי חדר זוגי, ובדקתי מלונות נפוצים כמו ה- Pod או ה- Raw באיזור הטיימס. מצאתי חדר זוגי ב- POD במחיר של 1603 דולר, אבל על זה יש תוספת מיסים של עוד 421 דולר, כלומר יוצא לנו חשבון של 2024 דולר לזוג. בדקתי את מלון RAW ,שם התענוג יעלה לכם 1440 דולר , ותוספת מיסים של עוד 510 דולר, סך הכל .. 1950 דולר.. מעט זול יותר, אבל הבנתם את הרעיון.. אגב, אם תצאו מהמרכז, למשל לקווינס,ובדקתי כמה מלונות (כל אלו שדורגו מעל ציון 8 ובמרכז של 3-3.5 ק"מ ממרכז העיר לפי בוקינג), המחיר דיי צנח ל- 1162 דולר, ותוספת מיסים של 200 דולר, כלומר סך הכל 1362 דולר.. הבדל דיי דרמטי! אהה.. וזה אפילו כולל ארוחת בוקר. (בדקתי את מלון Nesva Hotel).

עכשיו חשוב שתדעו.. ההפתעה שלכם תבוא מהמיסים. אם לא הזמנתם דרך סוכן או אתר שמציג לכם את כל המידע, תחפשו את שורת המיסים. זה עלול להגיע לסדר גודל של 30-40 דולר תוספת ליום, זה לא מעט, זה עוד 250 דולר בחישוב שבועי.. תשימו לב לסעיף הזה.. כי לעיתים הוא מוחבא תחת השם Resort fee או שם אחר..


אם נעשה סיכום בניים, הוצאנו על השבוע הזה בערך 1500 דולר על הטיסות, ועוד 2000 דולר על מלון במנהטן, או 1400 דולר על מלון בקווינס, סך הכל, אנחנו בין 2900-3500 דולר כרגע רק לטיסות ומלון, בלי שראינו, נסענו, אכלנו או קנינו משהו בעירעכשיו אוכל.. פה זה קצת טריקי, כי בסופו של דבר, זה מאד תלוי בכם.. יש כאלו שיוציאו יותר, יש כאלו שמסתדרים גם אם קניות בסופר (הכי זול!), ויש כאלו שמנצלים את הנסיעה לחגיגה קולינראית שיש לה תג מחיר לא זול. בונו ננסה לעשות מתמטיקה 1. ארוחת בוקר - 90 אחוז מהמלונות בעיר לא כוללים ארוחות בוקר,ועם כוללים, הם לרב יקרים להחריד. אל תאכלו שם, וגם אם מציעים לכם מחיר כולל ארוחת בוקר, תבררו כמה זה יעלה בלי.. יש סיכוי שתגלו שזה מוזיל דרמטית את מחיר המלון. בפוסט נפרד כתבתי כבר על ארוחות בוקר בעיר, אבל לצורך החישוב, ניקח בחשבון 12-13 דולר לאדם לארוחת בוקר, ובחשבון זוגי שבועי, יוצא לנו כ- 182 דולר.

2. ארוחות צהריים - אפשר להתפרע, אבל אני בגישה שאתם מטיילים, ולא תרצו לאכול ארוחת צהריים כבדה שתפיל אתכם לשנ"צ, אלא משהו קל יותר, כזה שיאפשר לכם להמשיך ולטייל עוד שעות רבות עד הערב. גם על זה כתבתי פוסט, אבל אני חושב שנכון לתמחר את זה סביב ה- 15 דולר לאדם, או בסיכום כללי לזוג, 210 דולר

3. ארוחת ערב... בדרך כלל, רובנו נשקיע פה מעט יותר, בכל זאת, הארוחה העיקרית של היום, ותוסיפו לזה קצת רומנטיקה, ו"שלחו אותנו למסעדה כזו.." וכדומה.. וזה יוצא לא מעט. כמה לא מעט.. הנה החישוב שעשיתי. - 4 ארוחות, חישבתי 5 ארוחות "רגילות" עם שתייה, לפי מחיר של 35 דולר לאדם, כלומר 70 לזוג לארוחה. -2 ארוחות שתתפנקו בהם (וולפגנג, טאו, פיטר לוגר, או משהו בסגנון..), שם תפרדו כבר מ- 120 דולר לזוג (ולעיתים אף יותר). - ארוחת לילה אחת (כי הלכנו להצגה, ומה שנשאר זה לאכול באיזה פאב.. ואז מעט זול יותר, 60 דולר לזוג מפה לשם, נעשה סיכום, והגענו לעלות שבועית 580 דולר (כולל טיפים). לא מעט, אבל לדעתי שווה את ההוצאה.

4. נשנושים וכאלו.. אני בדרך כלל נוהג לחשב את זה באופן הבא. גלידה / שתיה, חטיף, קפה, אלוהים יודע מה.. תעשו חשבון של 10 דולר ליום לאדם. אם אתם בעניין של משקאות לתוך הלילה, תעמיסו עוד 15 דולר (לפי 7-8 דולר לכוס בירה), כלומר.. הגענו לחשבון ממוצע של עוד 300 דולר בערך לצערי אנשים לא ממש לוקחים בחישוב הכללי, אבל הם בהחלט מוציאים את הסכום הזה..

אם נסכם את סעיף האוכל, שקצת קשה לברוח ממנו... יוצא לנו בערך 1300 דולר שבועי! וזה לא מעט כסף! בשביל שתבינו עד כמה החישוב זה דיי קרוב למציאות, הממשל הפדרלי מחשב יום הוצאות אוכל בעיר ניו יורק לעובדיו לפי חישוב של עד 90 דולר ליום.. תעשו את החישוב כאן. יוצא דיי דומה.


תחבורה ציבורית

בסעיף הזה המצב יחסית קל.. אני נוסע בתחבורה הציבורית, והרכבת התחתית מציעה כרטיס שבועי של 32 דולר, נוח, זול ויעיל.

על הסכום הזה, תוסיפו חישוב של 150 דולר לנסיעות אחרות בעיר. כמו מה? למשל מונית לשדה התעופה או ממנה, או אפילו לשני הכיוונים, אבל זה מייקר.. או למשל שסיימתם לראות הצגה מאוחר בערב ולא בא לכם לנסוע בתחתית , והכי קל ונוח זה להזמין UBER, או סתם להרים יד למונית צהובה. כן, אפשר בסעיף הזה לחסוך לא מעט, אבל איך שלא נסובב את זה.. הגענו לסיכום שבועי של 220 דולר


אטרקציות באמת שדיי קשה לחשב את העלות של הסעיף הזה, אבל ננסה לעשות חשבון מאד גס.. נניח שהלכתם לאיזה 10 אטרקציות, המחיר עם הנחות, מבצעים, קופונים, ומה לא.. יצא לכם סביב ה- 35-40 דולר לכרטיס. לשניים זה כבר 800 דולר חשבון. תוסיפו על זה לפחות הצגה אחת (כבר הגעתם לכאן, מה , לא תלכו??) או אולי משחק NBA כשיש עונת כדורסל..) - פה זה מקפיץ את המחיר , וכרטיס טוב (כלומר לא שורה אחרונה שכסא לקטועי גפיים), יעלה לכם בין 100-150 דולר, וכן , אני יודע שאפשר למצוא בכל מני מקומות זול יותר, אבל בואו נהיה כנים אם עצמנו.. לא נמצא ונשלם לרב מחיר "רגיל מינוס.." אבל באמת.. אתם כבר פה, תהנו. זה שווה את ההוצאה. בשורה התחתונה, תוספת ההצגה העלה לנו את המחיר ל- 1100 דולר לזוג לשבוע, ואם נרצה להיות יותר בטווח הראלי, תרשמו בסעיף הזה 1400 דולר.. זה ישקף את המציאות ברמה נכונה יותר.ואחרון אחרון חביב... קניות. אני דיי מרים ידיים בסעיף הזה.. כי ראיתי אנשים שהוציאו אלפי דולרים, ברמה לא הגיונית בעליל, אבל עשיתם קניות פה ושם, קצת בגדים לילדים, איזה שעון או מכשיר אלקטרוני, איזה שוקולדים למשרד, והופה... הוצאתם בלי לשים לב 1000-1500 דולר... וזה בסדר, קניות זה חלק מהחוויה בעיר הזו. אל תוותרו, למרות העלות. אגב, לא רוצה לאכזב את כל אלו שבונים על יום קניות מרוכז בכל מני אאוטלטים (פוסט נפרד פה), בשביל לחסוך ה-מ-ו-ן . בסופו של דבר, תמיד תעשו השלמות בעיר, וזה יצא לכם לא מעט.טוב, כמו שאמרו חכמינו.. בואו נראה כמה זה יצא לנו לזוג, שבוע בניו יורק בפסח.

טיסות - 1500 דולר

מלונות - 1400-2000 דולר

אוכל - 1300 דולר

תחבורה ציבורית - 220 דולר

סך הכל : כ 5020 דולר לטיול של שבוע בעיר לזוג , או 2510 דולר לאדם לשבוע, לא כולל

אטרקציות - 1400 דולר

וקניות - 1250 דולר שתמחרתי בנפרד. כן, אני יודע.. לקחתי בסעיפי הקניות והאטרקציות רף מעט גבוה, אבל לצערי אני מכיר את כמות המופתעים מההוצאות בדיעבד, ומעדיף להציג את התמונה הזו. מפה, זה כבר אתם... תוכלו לבנות לעצמכם תקציב.. יש מרכיבים שאפשר ורצוי להוזיל, כמו מלון, או אוכל, וכמובן קניות (דווקא אטרקציות לא הייתי מקצץ, להיפך..). ניו יורק לא זולה, ואף פעם לא היתה זולה, אבל כמה מכם מגיעים לפה כל שנה? מעטים, פעם בחמש שנים? יותר סביר.. אז תפרגנו לעצמכם.. ותהנו.

העיר מחכה לכם!


יש לכם שאלות על התקציב הפרטי שלכם? מוזמנים למצוא אותי בקבוצת הטלגרם של הבלוג - בקישור הזה

2,978 צפיותתגובה 1

פוסטים אחרונים

הצג הכול